Informace pro žáky 1. ročníků ve školním roce 2017/2018

Školní rok bude zahájen v pondělí dne 4. září 2017 v 8:30 hodin v označených učebnách. Seznamy žáků v jednotlivých třídách budou zveřejněny na informační tabuli ve vestibulu školy. Do školy si přineste prokazatelně domácí obuv na přezutí. Třídnímu učiteli předložíte originál posledního výročního vysvědčení ze základní školy. Dále si přineste fotografii do studentského průkazu (35 x 45 mm), 250 Kč na studentský průkaz, žákovskou skříňku a klíče od šatny.

Informační schůzka pro rodiče žáků se koná v 9:00 hodin v tělocvičně školy.

  • Seznam učebnic, pomůcek a vhodných sešitů pro výuku, které si zakoupíte, Vám sdělí učitelé jednotlivých předmětů v prvních dnech vyučování. Přibližná cena 3000 – 4000 Kč.
  • Pro výuku tělesné výchovy sportovní oblečení a obuv ven i do tělocvičny.
  • Pro výuku praktických předmětů a praxe zajistí škola společný nákup pracovního oblečení (montérky, pracovní bunda, mikina s dlouhým rukávem, tričko, bílý bavlněný plášť, bílé bavlněné kalhoty, pracovní čepice a pracovní rukavice) v ceně 1850 Kč. Oblečení bude opatřeno logem školy. Tato částka bude splatná v prvním týdnu měsíce září. Velikost si žáci zvolí na základě vyzkoušení. Součástí pracovního oblečení jsou i holínky, které si žáci mohou zakoupit sami nebo si je vybrat současně s pracovním oblečením v ceně 250 – 350 Kč.
  • Každý žák si platí náhrady za cestovné na praxe, a to i v případě použití veřejného dopravního prostředku nebo vozidla zajištěného školou.
  • Platný zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství.
  • Úrazové pojištění (Žáci naší školy vykonávají v prvním až čtvrtém ročníku povinnou praxi u soukromých firem. Vzhledem k tomu Vás žádáme, aby žáci předložili při nástupu do školy uzavřenou úrazovou pojistku. Pokud tuto pojistku nemáte, můžete ji uzavřít u kterékoliv pojišťovny v ČR.)
  • Každý žák si platí náklady na povinné předmětové exkurze, které se budou vybírat vždy před konáním exkurze. Tyto poplatky činí za školní rok cca 1500 Kč. Žáci prvních ročníků se zúčastní adaptačního kurzu v ceně cca 1000 Kč.

Stravování

Pro stravování a vstup do budovy si musí žák zapůjčit za zálohu 150 Kč čip. Po ukončení studia mu tato částka bude vrácena. Pokud máte zájem o polední stravování, odešlete prosím vyplněnou návratku do 31. května 2017 na adresu školy. Stravování bude zahájeno dne 4. září 2017. Cena oběda pro žáka činí 30 Kč.

Přihláška ke stravování.

Ubytování

  • Ubytování v objektu Vocelova ul. 1469/5, Hradec Králové (přihláška a další informací o ubytování naleznete na www.dmhk.cz). Vyplněnou přihlášku odešlete na adresu domova mládeže nejpozději do 31. května 2017. Přihlášky odeslané po tomto termínu nebudou zařazeny do výběrového řízení pro ubytování.
  • Ubytování v Salesiánském domově mladých, Denisovo nám. 172, Hradec Králové-Kukleny (přihláška a informace o ubytování na www.sdmhk.cz).

 

Informace pro žáky 1. ročníků ve školním roce 2017/2018 (verze, která byla rozesílána poštou).

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Web vytvořila společnost ITPA