Střední odborná škola veterinární Hradec Králové - Kukleny

Střední odborná škola veterinární,

Hradec Králové-Kukleny,

Pražská 68

 
ŠKOLA UCHAZEČ STUDENT UČITEL PROJEKTY


Včelařský kroužek

Na základě schváleného projektu je zařazena do učebního plánu školy výuka včelařství a je realizován chov včel přímo v areálu školy. Zároveň jsme se stali aktivními členy místní organizace Českého svazu včelařů.


Sestava nových nástavkových úlů a v nich zabydlených včel zakrátko vzbudila zájem v řadách žáků, což se stalo impulsem k založení včelařského kroužku. Kroužek se schází jedenkrát týdně a zabývá se praktickými dovednostmi při ošetřování včel.


K dispozici máme včelnici se šesti včelstvy, moderní ochranné a pracovní pomůcky a samostatnou pracovní místnost. Ošetřování včel se řídí ročním obdobím a počasím, např. v předjaří se připravujeme na očekávaný rozvoj včelstev – provádíme drátkování rámků a zatavování voskových mezistěn pro jarní rozšiřování úlových prostorů. Přijďte se podívat, rádi uvítáme každého, kdo by chtěl s námi spolupracovat a o životě včel se něčemu přiučit.


Další informace na emailu: jana(tečka)faltejskova(zavináč)sosvet(tečka)cz

 

7.4.2015

Exkurze včelařského kroužku na včelí farmu

Dne 7.4.2015 se uskutečnila exkurze včelařského kroužku na včelí farmu. Rodinná firma pana Zeleného je zaměřena na produkci medu a chov mladých včelstev. Má sídlo v Přibyslavi u Nového Města n. Metují.

 

 
 
zpět o jeden krok nahoru domovská stránka

© 2008 - Všechna práva vyhrazena

Střední odborná škola veterinární, Hradec Králové-Kukleny, Pražská 68
Pražská 68
501 01 Hradec Králové
Tel.: +420 49 5535386
Fax: +420 49 5535400
E-mail: kontakt@sosvet.cz