22.2.2017

Divadelní kroužek

Divadelní kroužek se schází jednou týdně, dle potřeby častěji. Každoročně připravuje zábavná představení pro základní školy. V minulosti jsme zdramatizovali například pohádky „Mrazík“ či „Hrátky s čertem“ , ale troufli jsme si i na náročnější kusy jako například „Zkrocení zlé ženy“ od W. Shakespeara nebo upravenou verzi filmové adaptace „Limonádový Joe“. Uvedli jsme i několik vlastních her, například pohádky „O pokladu“, „Jak se Matěj pochlapil“ či „Čtyřlístek kontra Dart Vader“.

Naše pohádky jsou většinou humorné, protože naším cílem je především děti pobavit a rozesmát.

Představení se obvykle odehrávají dvakrát ročně – v čase předvánočním a na závěr školního roku. Studenti si sami vyrábějí kulisy, masky a kostýmy. S úspěchem se setkal i krátký film v angličtině, který jsme natočili.

Mladí herci jsou šikovní, při nácviku si užijí spoustu zábavy a podílejí se i na psaní scénáře. Největším oceněním zůstávají rozzářené oči malých návštěvníků.

Další informace na emailu: jana.souckova@sosvet.cz

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“39″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“3″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“Prezentace obrázků“ template=“default“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]