16.10.2016

Školní včelnice

Areál naší školy je velmi dobrým stanovištěm pro chov včel. Chráněné místo před nepřízní počasí a možnost rozmanité včelí pastvy umožňuje rychlý jarní rozvoj včel.

V současné době se staráme o sedm včelstev v nástavkových úlech typu Langstroth. Úly jsou uspořádány na kovovém podstavci a kryté přístřeškem. Zařízení včelnice a veškeré pomůcky potřebné k chovu včel slouží jako názorný doplněk výuky předmětu Včelařství. Zdravotní stav včel mohou žáci kontrolovat při praktických cvičeních z předmětu Mikrobiologie. O včelstva pečují během školního roku členové včelařského kroužku z řad žáků.

Naše škola je členem ČSV a již několik let se v jejích prostorách konají včelařské akce – schůze svazu včelařů, odborné přednášky a tradiční včelařské dny.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“25″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“3″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“Prezentace obrázků“ template=“default“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]