Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí

V rámci ekologické výchovy je naše škola zapojena do projektu Recyklohraní. Za rok 2020 jsme do systému Elektrowin odvedli celkem 280 kg elektrozařízení. Jak jsme se tím podíleli na ochraně životního prostředí, shrnuje následující obrázek a následný komentář.

Jak jsme se v roce 2020 podíleli na ochraně životního prostředí?

Díky svým „obyvatelům“ se Střední odborná škola veterinární, Hradec Králové – Kukleny, Pražská 68 může v roce 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 0,28 t. Na každého „obyvatele“ tak připadá kg vysloužilých spotřebičů. Byla tím uspořena spotřeba elektřiny a produkce skleníkových plynů, celosvětově omezena těžba ropy a železné rudy, a recyklací se pokryla i část dodávek mědi nebo hliníku pro průmyslovou výrobu.

Konkrétní přínos obyvatel vyčísluje Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí, které na základě dosažených výsledků vystavil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Vyplývá z něj, že díky obyvatelům došlo za rok 2020 k úspoře produkce CO 2 o 3,34 tun. Víte kolik smrků pohltí stejné množství CO 2 ? 2 ks

Nebylo nutné vytěžit 164,15 litrů ropy. Představte si, že z tohoto množství se pokryje spotřeba pohonných hmot auta např. na cestu z Prahy do Brna po dálnici D1 a to 7 krát.

Došlo také k úspoře 1 689,84 kWh energie. Asi stejné množství, jako kdybychom spustili cyklus myčky nádobí 1690 krát.

Podařilo se recyklovat 161,06 kg železa. Toto množství recyklovaného železa by bylo možné použít pro výrobu 7 ks nových praček, bez nutnosti těžby železné rudy.

Recyklací vysbíraných spotřebičů se podařilo získat 5,68 kg mědi, což by postačilo pro ražbu 1011 1€ mincí, nebo 7,02 kg hliníku, který by stačil na výrobu 469 plechovek o objemu 0,33 l.

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA