Průvodce naší školou „Vetkuk“

Střední odbornou školou veterinární v Hradci Králové – Kukleny tě za chvíli začne provázet kreslená postavička Vetkuk. Narodil se našemu absolventovi, nyní známému hradeckému veterináři MVDr. Miroslavu Pavlíčkovi. Ukáže ti, co všechno tě ve škole čeká. A kdyby náhodou na něco zapomněl, klidně mu napiš v kontaktním formuláři na konci stránky.

Obor vzdělání Veterinářství (43-41-M/01)

 

U nás můžeš získat maturitu v jediném oboru Veterinářství. Vyučujeme jej však ve dvou zaměřeních:

– veterinární technik (2 třídy)
– veterinární technik – laborant (1 třída)

V zaměření veterinární technik – laborant mají žáci rozšířená praktická cvičení z chemie a laboratorní techniky, a to včetně praxe ve specializovaných laboratořích.

 

Centrum malých zvířat

Předmět Malá zvířata tě naučí, jak se starat i o menší zástupce zvířecí říše. Do této kategorie jich opravdu patří hodně. Od těch nejběžnějších, jako jsou psi a kočky, přes křečky, morčata a hady až po různé exotické druhy jako jsou třeba agamy. Speciality u nás nechybí.

 

Školní stáj

Nedílnou součástí praktického vyučování je bezesporu naše školní stáj. Máte doma hospodářství? Koně, krávy, kozy, nebo ovce? Naučíme tě, jak se o ně správně starat a jak je ošetřit, když je to potřeba. Dozvíš se, jak dostat na svět další malý zázrak. Následně pro něj budeš doktor a pečovatel, protože i to patří k práci veterináře.

 

 

Školní včelnice

Včely se vyrojily a čekají na své včelaře. Jsi to právě ty, kdo se o ně chce postarat, nebo už dokonce máš včelstvo doma? V kroužku včelařství se staráme o 7 školních úlů. Zařízení naší včelnice je vybaveno různými pomůckami k chovu včel. Nabízíme spoustu praxe a zábavy.

 

Školní sýrárna a masná výroba

 

Jsi milovníkem sýrů? Čeká na tebe celý výrobní proces až po koncový prodej zákazníkovi. Vyzkoušíš si, jaké je to připravit domácí tvaroh, sýry i jogurty. Vymyslíš etiketu, provedeš distribuci mezi žáky, spočítáš náklady a stanovíš výslednou cenu.

A jestli máš raději maso, nevadí. Seznámíme tě i se základním zpracováním syrového masa. Zkusíš si vyrobit tlačenku nebo paštiku a další masné výrobky. Stejně jako u naší sýrárny poté můžeš začít prodávat svým spolužákům.

 

 

Zájmová činnost

Můžeš se starat o školní včelnici nebo o malá zvířata v centru. A po práci legraci. Můžeš si zahrát ve školním divadelním kroužku či volejbal v kroužku sportovním.

 

Ubytování a stravování

Jídlo jako od maminky najdeš v naší školní jídelně. Budeš si vybírat ze dvou jídel (např. krétská kuřecí stehna se špeclemi, pstruh na másle, svíčková atd.), kdo chce raději něco lehčího, vybere si zeleninový talíř a v pátek na cestu domů dostane bagetu. Ubytovat se můžeš v DM Vocelova. Pro dívky je také možnost ubytování v Salesiánském domově mládeže, Hradec Králové – Kukleny. 

 

Chtěl by ses na něco zeptat?


    Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
    Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
    Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA