22.2.2017

Včelařský kroužek

Na základě schváleného projektu je zařazena do učebního plánu školy výuka včelařství a je realizován chov včel přímo v areálu školy. Zároveň jsme se stali aktivními členy místní organizace Českého svazu včelařů.

Sestava nových nástavkových úlů a v nich zabydlených včel zakrátko vzbudila zájem v řadách žáků, což se stalo impulsem k založení včelařského kroužku. Kroužek se schází jedenkrát týdně a zabývá se praktickými dovednostmi při ošetřování včel.

K dispozici máme včelnici se sedmi včelstvy, moderní ochranné a pracovní pomůcky a samostatnou pracovní místnost. Ošetřování včel se řídí ročním obdobím a počasím, např. v předjaří se připravujeme na očekávaný rozvoj včelstev – provádíme drátkování rámků a zatavování voskových mezistěn pro jarní rozšiřování úlových prostorů. Přijďte se podívat, rádi uvítáme každého, kdo by chtěl s námi spolupracovat a o životě včel se něčemu přiučit.

Další informace na emailu: jana.faltejskova@sosvet.cz

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA