19.2.2017

Centrum malých zvířat

Díky dotaci od EU mohla škola upravit sklepní prostory jedné z budov a přizpůsobit je k účelům chovu zájmových zvířat. Úpravy zahrnovaly mimo jiné nákup vzduchotechniky pro udržení optimálního klima v chovu zájmových zvířat, nákup terárií a klecí pro ptáky, atd. Žáci nyní mají možnost tyto prostory navštěvovat během týdenní praxe či pokud jsou členy kroužku zájmových zvířat.

Žáci si zde mohou po domluvě ustájit také svá zvířata (např. myši, potkany, exotické plazy, králíky, apod.) a o přestávkách je navštěvovat a postarat se o ně. Zvířata jsou ustájena v teráriích nebo v klecích, které jsou v centru k dispozici, ovšem v omezeném počtu. Vždy na začátku nového pololetí žáci, kteří chtějí mít v centru ustájené zvíře, musí vyhledat správce centra, rezervovat si místo (terárium, klec) a zaplatit 200 Kč (poplatek za stelivo, energie, vodu). O prázdninách, které trvají déle než týden, musí žáci svá zvířata odvézt. Ve výjimečných případech lze domluvit pobyt zvířete v centru i o prázdninách (netýká se letních prázdnin).

V chovu jsou nyní z exotů např. agamy, chameleoni, phelsumy, užovka červená, andulky, atd. Z hlodavců pak např. morčata, myši, osmáci, atd. Studenti na praxi si během této praxe osvojí péči o exotická zvířata a hlodavce, mnozí z nich vidí exotické zvíře poprvé.

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA