16.10.2016

Školní včelnice

Areál naší školy je velmi dobrým stanovištěm pro chov včel. Chráněné místo před nepřízní počasí a možnost rozmanité včelí pastvy umožňuje rychlý jarní rozvoj včel.

V současné době se staráme o sedm včelstev v nástavkových úlech typu Langstroth. Úly jsou uspořádány na kovovém podstavci a kryté přístřeškem. Zařízení včelnice a veškeré pomůcky potřebné k chovu včel slouží jako názorný doplněk výuky předmětu Včelařství. Zdravotní stav včel mohou žáci kontrolovat při praktických cvičeních z předmětu Mikrobiologie. O včelstva pečují během školního roku členové včelařského kroužku z řad žáků.

Naše škola je členem ČSV a již několik let se v jejích prostorách konají včelařské akce – schůze svazu včelařů, odborné přednášky a tradiční včelařské dny.

    

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA