14.11.2016

Školní stáj

Školní stáj je významnou složkou praktického vyučování na naší škole. Na zvířatech v ní chovaných se studenti nižších ročníků cvičí v základních dovednostech týkajících se chovu a ošetřování zvířat, pro studenty vyšších ročníků se pak „obyvatelé“ stáje stávají pomyslnými pacienty.

Školní stáj nám napomáhá zajistit plnohodnotnou výuku v naší škole. Chod stáje a péče o zvířata je pod neustálou kontrolou tak, aby nedocházelo byť jen k náznakům stavů, které by bylo možno označit jako týrání zvířat.

Vzhledem k tomu, že ve smyslu zákona č. 246/1992 Sb., zákon na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, je i výuka pokusem na zvířeti, musela naše škola projít akreditačními řízeními, ve kterých nám byla, ve smyslu výše uvedeného zákona, akreditace Ústřední komisí pro ochranu zvířat bez připomínek udělena. I to jistě svědčí o vysoké kvalitě naší školy a jejích zaměstnanců.

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA