SOSVET pomáhá Ukrajině – výlety

Naše škola si vzala pod patronát skupinu cca 40 ukrajinských uprchlíků, kteří jsou ubytováni v objektu Domova mládeže na Moravském předměstí. Nabízíme jim volnočasové aktivity. Na aktivity se v případě zájmu přihlašují a vše mají zcela zdarma.


V sobotu 16. července se Mgr. Lochařová vypravila s naší skupinkou na komentovanou plavbu po Labi s občerstvením. Všichni si plavbu užili a i přes občasný vítr dopluli bezpečně do cíle.


1. červnový víkend vyrazila Mgr. Hájková s našimi 🇺🇦 přáteli do Safari Park Dvůr Králové. Pro některé z nich to byla 1. návštěva zoo, takže nadšení bylo opravdu velké 🙂


14. dubna vyrazila 30členná skupinka s Mgr. Hájkovou vlakem na zámek Častolovice. Počasí přálo, děti z krmení zvířátek nadšené. O báječné občerstvení se postaral Hotel Studánka z Rychnova na Kněžnou. Moc děkujeme 🙂


V pondělí 11. dubna vytvořila paní učitelka Faltejsková úžasnou velikonoční dílničku. Napekla perníčky ze 4 kg mouky, připravila sněhovou polevu v krásných barvách a šlo se na věc.


Ve středu 30. března a 6. dubna dostali naši ukrajinští přátelé možnost vyzkoušet si v naší tělocvičně Kinball. Paralelně s tím pak tento týden proběhla druhá akce – hrátky s Ozoboty pro mladší školní děti. . Přišli i menší děti, proto jsme se rozhodli pro megadráhu a mělo to opravdu úspěch. Odměnou pak byly výtvarné potřeby. No a když už jsme s sebou měli velkou roli papíru, museli jsme je rovnou vyzkoušet.


V sobotu 26. března pozvala Mgr. Provázková naše ukrajinské přátele na výlet s opékáním špekáčků na Hradiště v hradeckých lesích. Akce probíhala od 10:00 do 14:00, počasí nám přálo a ukrajinští přátelé (34 dospělých a dětí) byli spokojení a loučili se s námi s úsměvem a nadějí na brzké opětovné setkání.


V neděli 20. března uspořádala Mgr. Hájková výlet na Stříbrný rybník. Napekla české buchty a perníčky, uvařila kávu a čaj a se skupinou výletníků vyrazila užít si slunečný den do rekreačního areálu Sportovní rybník. Děti si zasportovali, dospělí měli alespoň na chvíli možnost odreagovat se.


Ve čtvrtek 16.3.2022 v podvečerních hodinách jsme se  vypravili pomoci ukrajinským dětem a jejich maminkám. Původně jsme  si chtěli pohrát s dětmi v herně. Před ubytovnou nás ale čekalo překvapení – skupinka asi dvaceti pěti Ukrajinců s velkým zájmem o procházku. Rozhodli jsme se proto ukázat jim část hradeckých lesů. Cestou jsme nakrmili kachny a ryby na rybníku Plachta, pozorovali divoké koně v ohradě u rybníku Jáma. Nakonec jsme  dorazili k rybníku Češík, kde se milým hostům moc líbilo, a tak nás společně napadlo, že bychom se sem mohli vrátit s cílem opéci si buřty. Celou cestu jsme si povídali v ukrajinsko-rusko-česko-anglickém jazyce, nepohrdli jsme ani rukama a překladačem v mobilu. Ani bystrý pozorovatel by nerozlišil Čecha od Ukrajince. Příjemný podvečer skončil velice vřelým rozloučením. Díky patří především Aničce a Julii z 2.B za organizaci, jejich volný čas, ale především za vytvoření nenucené přátelské atmosféry.

Obor vzdělání veterinářstvíObor vzdělání veterinářstvíCentrum malých zvířatCentrum malých zvířatŠkolní stájŠkolní stájŠkolní včelniceŠkolní včelniceŠkolní sýrárna a masná výrobaŠkolní sýrárna a masná výrobaZahraniční stážeZahraniční stážeZájmová činnostZájmová činnost
Bakaláři Google Classroom Facebook kontakt@sosvet.cz 495 535 386 Pražská třída 68/18, 500 04 Hradec Králové
Všechna práva vyhrazena - www.sosvet.cz. Obsah tohoto webu nesmí být v žádném případě bez písemného souhlasu dále publikován. K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky - více informací. Prohlášení o přístupnosti. Cookies zásady. Web vytvořila společnost ITPA