22.2.2017

Včelařský kroužek

Na základě schváleného projektu je zařazena do učebního plánu školy výuka včelařství a je realizován chov včel přímo v areálu školy. Zároveň jsme se stali aktivními členy místní organizace Českého svazu včelařů.

Sestava nových nástavkových úlů a v nich zabydlených včel zakrátko vzbudila zájem v řadách žáků, což se stalo impulsem k založení včelařského kroužku. Kroužek se schází jedenkrát týdně a zabývá se praktickými dovednostmi při ošetřování včel.

K dispozici máme včelnici se sedmi včelstvy, moderní ochranné a pracovní pomůcky a samostatnou pracovní místnost. Ošetřování včel se řídí ročním obdobím a počasím, např. v předjaří se připravujeme na očekávaný rozvoj včelstev – provádíme drátkování rámků a zatavování voskových mezistěn pro jarní rozšiřování úlových prostorů. Přijďte se podívat, rádi uvítáme každého, kdo by chtěl s námi spolupracovat a o životě včel se něčemu přiučit.

Další informace na emailu: jana.faltejskova@sosvet.cz

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“9″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“3″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“Prezentace obrázků“ template=“default“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]