14.11.2016

Školní stáj

Školní stáj je významnou složkou praktického vyučování na naší škole. Na zvířatech v ní chovaných se studenti nižších ročníků cvičí v základních dovednostech týkajících se chovu a ošetřování zvířat, pro studenty vyšších ročníků se pak „obyvatelé“ stáje stávají pomyslnými pacienty.

Školní stáj nám napomáhá zajistit plnohodnotnou výuku v naší škole. Chod stáje a péče o zvířata je pod neustálou kontrolou tak, aby nedocházelo byť jen k náznakům stavů, které by bylo možno označit jako týrání zvířat.

Vzhledem k tomu, že ve smyslu zákona č. 246/1992 Sb., zákon na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, je i výuka pokusem na zvířeti, musela naše škola projít akreditačními řízeními, ve kterých nám byla, ve smyslu výše uvedeného zákona, akreditace Ústřední komisí pro ochranu zvířat bez připomínek udělena. I to jistě svědčí o vysoké kvalitě naší školy a jejích zaměstnanců.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“2″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“3″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“Prezentace obrázků“ template=“default“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]