Střední odborná škola veterinární Hradec Králové - Kukleny

Střední odborná škola veterinární,

Hradec Králové-Kukleny,

Pražská 68

 
ŠKOLA UCHAZEČ STUDENT UČITEL PROJEKTY


Školní sýrárna

Na pracovišti praktické výuky v školní sýrárně je vyučována praxe v týdenních rozpisech po 3 - 4 žácích 4.ročníků. Vybavení sýrárny bylo doplněno v rámci projektu SMV2008/PS05.

 

Žáci zpracovávají pasterované mléko na tyto výrobky:

  • čerstvý tvaroh
  • tvaroh s ovocnými přísadami
  • kakaový tvaroh
  • čerstvý tvarohový sýr
  • syrovátkové nápoje

Teoretické znalosti z předmětu “Hygiena a technologie potravin“ si osvojují při praktické činnosti. Jsou to zejména nezbytné dovednosti technologického zpracování mléka při zakysávání mléka čistými mlékárenskými kulturami, tvarování sýrů, balení, zdobení tvarohů a úpra-vu syrovátkových nápojů.

 

Seznámí se s nutričními aspekty při konzumaci mlékárenských výrobků. Prakticky se seznámí a provádí potřebné hygienicko-sanitační postupy pro zachování podmínek výroby zdravotně nezávadného výrobku.

 

Při přípravě balení a etiketování výrobků vytvoří na PC etikety s požadovanými texty dle zákona o potravinách. Po ukončení výroby spočítají náklady a stanoví ceny výrobků.

 

Obchodní činnost si vyzkouší při prodeji vlastních výrobků svým spolužákům. Vybrané finance slouží k opětovnému nákupu surovin, obalů a čistících prostředků pro další skupinu praktikujících žáků.

 

 
 
zpět o jeden krok nahoru domovská stránka

© 2008 - Všechna práva vyhrazena

Střední odborná škola veterinární, Hradec Králové-Kukleny, Pražská 68
Pražská 68
501 01 Hradec Králové
Tel.: +420 49 5535386
Fax: +420 49 5535400
E-mail: kontakt@sosvet.cz